Velké Karlovice

Obec Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd. Svou rozlohou 82 km2 se řadí mezi největší obce České republiky. Obec byla založena v roce 1714 Karlem Jindřichem ze Žerotína. Z této doby se zachovalo několik, proslavených, typických stavebně kulturních památek, jimž vévodí karlovský kostel z roku 1754, postavený ve stylu pozdního baroka, fojtství z roku 1793, kupecký dům sloužící jako karlovské muzeum, které tisícům návštěvníků přibližuje obraz života lidí v tomto rázovitém koutu Valašska. Obec však není jen historie, je to turistická destinace. Místo, kde je nuda neznámý pojem.

 

V zimních obdobích se přímo v obci nachází několik lyžařských areálů a další jdou rozesety po okolních svazích. Běžky, projížďky na saních tažených koňmi, romantické procházky zasněženou krajinou a odpočinek ve wellness centrech činí Velké Karlovice ideální k strávení zimní dovolené.

 

Léto je ve znamení cyklistiky a turistiky. Cyklotrasy a stezky prochází přímo obcí a vedou do okolních méně i více náročných terénů. Turistických tras je nespočítaně a lze z nich obdivovat nejen rázovitou krajinu a nedotčenou přírodu v údolích, ale jistě oceníte i hřebenové trasy. Golf, wellness, in-line brusle, vesnické tradiční kulturní akce a spoustu dalšího zažijete právě zde, ve Velkých Karlovicích.